Ви є тут

Є проблеми з травленням? Час зробити комплексне обстеження на приховану кров та бактерію Гелікобактер пілорі.

Гелікобактер пілорі (H. pylori) далі Hp  виявляється у половини населення Землі. Проте, можна бути тільки носієм даної бактерії і не знати про її інвазію через відсутність симптоматики. Зазвичай зараження відбувається в дитинстві від інших дітей або членів сім’ї. При одноразовому попаданні «виразкового мікроба» у організм – бактерія залишається на все життя (окрім випадків цілеспрямованої спеціальної терапії). Hp виявляється в переважній більшості випадків гастриту і виразкової хвороби та в багато разів збільшує ризик розвитку аденокарциноми, В-клітинної лімфоми шлунку та інших захворювань ШКТ. Сучасна діагностика цих захворювань неможлива без точної і швидкої ідентифікації H. pylori. 
Визначення Нр-антигену у стільці є більш вірним вибором, ніж аналогічне дослідження пошуку антитіл у крові, оскільки антитіла класу IgM з’являються виключно під час гострої фази захворювання. Тобто за умови тільки «носіння» збудника, відсутності імунної відповіді чи вираженої симптоматики – останні будуть давати хибно негативний результат. Для підтвердження хронічної (безсимптомної) інфекції вірним вибором буде експрес-метод з антигеном Нр, що зв’язується виключно з антитілами IgG. Слід пам’ятати, що після успішної терапії та ерадикації Нр, антитіла IgG все одно залишаються у крові, що може бути причиною хибно позитивних результатів тестування на Нр. Саме тому рекомендовано в умовах лабораторії та самодіагностики використовувати неінвазивну експрес-методику виявлення антигену Нр у стільці.

Переваги експрес-касети «DIAQUK» H.pylori

  • неінвазивність досліджень 
  • безпечна для маленьких дітей, вагітних жінок та літніх людей
  • підвищує результат під час обстеження
  • не вимагається транспортування проб

Прихована кров в стільці зазвичай визначається як втрата крові до 50 мл/добу. Більшість хвороб (виразки, запальні процеси, геморагічні діатези, поліпоз та захворювання судинки шечника, дивертикули товстого кишечника, глистова інвазія, геморой, ін.)  та деякі інфекції (статеві інфекції, дизентерія, амебіаз і балантидіаз) можуть бути причиною FOB. На ранніх стадіях, ШКТ проблеми такі як рак товстої кишки, виразки, поліпи, коліт, дивертикулітнітріщини кишечника можуть не супроводжуватися жодними видимими симптомами, тільки прихованою кров'ю.

 

Наведені хвороби є фактором ризику розвитку колоректального раку (третій вид раку за поширеністю у світі). Його раннє виявлення та ефективне лікування дає довгострокове виживаня (91%). Тому проведення щорічного FOB-скринінгу рекомендовано всім пацієнтам старше 50 років.

Експрес-тест на FOB базується на подвійному сендвіч-методі з антитілами для селективного визначення прихованої крові у концентраціях понад 50 нг у зразку. Крім того, на відміну гваякового методу, що володіє недостатньою чутливістю і специфічністю і має обов’язкове обмеження дієти до початку досліджень, точність експрес-тесту на приховану кров у стільці не залежить від дієти пацієнта.Своєчасний FOB-скринінг - запорука уникнення захворювання та високовартісного лікування. Використання експрес-методик комплексно FOB та НР дозволяють уточнити діагноз та направити терапію в правильне русло (згідно досліджень, проведених на 262 пацієнтах, які мали скарги на диспептичні розлади - здуття, дискомфорт, тупий біль в животі, інше). В ході досліджень скрита кров була виявлена у 163 зі 262 пацієнтів віком 21-50 років, з них 132 вважались умовно здоровими (перше звернення до лікарів). Діагноз «пептична виразка» був поставлений 90 пацієнтам зі 163 (55%) з позитивним FOB. Кожен четвертий (24,4%) з обстежених пацієнтів мав позитивні FOB + HP, що геометрично збільшує ризик виникнення раку шлунку та виразкових захворювань ШКТ.  

Для уникнення ускладнень в майбутньому та вчасного лікування рекомендовано використовувати комплексну експрес-діагностику на приховану кров у калі та антигени хелікобактеру FOB.

Вартість аналізів: Гелікобактер, а/т lgG - 70 грн, аналіз калу на приховану кров - 60 грн.