Ви є тут

​Вітамін А: чим небезпечний його дисбаланс?

Відчуваєте втому? Засинаєте на ходу? Колеги по роботі звертають увагу на вашу дратівливість? Швидше за все вашому організму не вистачає вітамінів і мінералів. Причин такого «голоду» може бути кілька.  Головні з них - незбалансоване харчування, пережиті стреси, мінлива погода, брак сонячного світла, екологічна обстановка. На думку фахівців, симптоми гіповітамінозу можуть проявлятися по-різному. Все залежить від того, яких саме вітамінів бракує організму.

Вітамін А - основа життя
Наукова назва вітаміну А "ретинол". І назва не випадкова, так як ретина - це ні що інше як сітківка очей, яка не може нормально функціонувати при дефіциті вітаміну А. Звідси в результаті дефіциту вітаміну випливають серйозні проблеми із зором: «куряча сліпота», різі в очах, дискомфорт в очних яблуках, погіршення зору.
Ретинол (вітамін А) у нас асоціюється з морквою, з якої його було вперше виділено. В результаті досліджень групу вітамінів А стали називати каротиноїдами. На сьогодні відомо близько п'ятиста каротиноїдів. Найвідомішим є b-каротин.
Приймати вітамін А рекомендують і при захворюваннях шкіри. До речі, зверніть увагу на свій крем. У його складі, особливо якщо це крем живильний для зимового застосування, обов'язково повинен бути вітамін А. І якщо взимку він оберігає шкіру від шорсткості і лущення, то при опіках в літню пору року прискорює їх загоєння.
Незамінний вітамін і для дитячого організму, що росте. Він відіграє не останню роль у формуванні скелета дитини, його зубів, відповідає за апетит, потрібен для росту нових клітин.
Імунітет також знаходиться в залежності від вітаміну А. Якщо немає дефіциту вітаміну, то людина менш схильна до різних простуд і захворювань. Вітамін захищає організм від вірусів і бореться з інфекцією.
Добова доза вітаміну А
Для жінок - 800 мкг (0.8 мг). Для чоловіків -1000 мкг (1,0 мг). Для дітей і підлітків - від 375 до 700 мкг (в залежності від віку і ваги дитини).
Норми є важливими, адже надлишок вітаміну А є також шкідливим для організму. Симптомами гіпервітамінозу А є головний біль, нудота, дратівливість, біль в животі, сонливість, слабкість, у жінок - порушення менструального циклу, тріщини в куточках рота, пігментація шкіри, ламкість нігтів.
Слідкуйте, щоб Ваше харчування було збалансованим і організм не відчував недостачі чи надлишку певних вітамінів чи мінералів.