Ви є тут

​УЗД при вагітності як метод діагностики

За останні десятиліття УЗД при вагітності як метод діагностики встигла перетворитися з унікального, інноваційного методу в обов'язкову процедуру, яка входить в план обстеження майбутньої мами. Розглянемо, на яких термінах призначається ультразвукове обстеження, і що воно дозволяє визначити.
На які терміни необхідно робити УЗД при вагітності?
На сьогоднішній день УЗД при вагітності в Україні необхідно в обов'язковому порядку проходити 3 рази:
- на першому триместрі (9-11 тижнів);
- на другому триместрі (16-21 тиждень);
- на третьому триместрі (32-36 тижнів).
Варто відзначити, що в процесі спостереження гінеколог може призначити і додаткові обстеження.
 

Для чого проводиться УЗД на I, II і III триместрі?
На кожному терміні перед ультразвуковим обстеженням стоять свої власні завдання. Розглянемо основні з них:
УЗД на I триместрі: підтвердження вагітності (в т.ч. багатоплідної), визначення терміну, виявлення серцевих ритмів у плода, вимір комірцевої зони, діагностика позаматкової вагітності, проблем матки, плаценти і органів малого тазу;
УЗД на II і III триместрі: визначення статі дитини і терміну вагітності, контроль положення плода, діагностика проблем розвитку (в т.ч. внутрішніх органів), виявлення проблем матки, органів малого таза і плаценти.
Сучасне УЗД при вагітності дозволяє визначити багато патологій розвитку за прямими або непрямими ознаками. Так, наприклад, по ширині комірцевої зони і наявності носової перегородки можна попередньо діагностувати синдром Дауна та інші відхилення. З іншого боку, важко судити про існування деяких проблем тільки за результатами УЗД. Остаточний діагноз можна поставити тільки після того, як здані всі необхідні аналізи.
Планові УЗД при вагітності можна пройти як в державних лікарнях, так і в приватних клініках.
Бережіть себе та будьте здорові!