Ви є тут

​Синусит: проблема, про яку неможливо забути

Нежить... Кожен з нас декілька раз взимку, восени або навесні стикається із запаленням слизової оболонки носових пазух. І більшість, як показує життєвий досвід, відноситься до неприємного стану поверхнево: мовляв, через тиждень все пройде... В деяких випадках проходить, але щастить не всім.
Коли риніт затяжний, запалення проникає вглиб носоглотки і переходить в нову стадію, більш складну, - синусит. Це вже не просто закладений ніс і дискомфорт при диханні. Синусит - це серйозне інфекційно-запальне захворювання. І якщо його вчасно не виявити, то наслідки можуть бути доволі неприємними.
Причини синуситу є різними: ослаблений імунітет; інфекції; анатомічні особливості носової перегородки і пазух; схильність до алергічного риніту; карієс, пульпіт тощо.
Чим небезпечний синусит?
Не можна ігнорувати це захворювання. Запалення може дати ускладнення на зір. Скупчення і тиск гною в навколоносових пазухах може викликати зміни в структурі очного яблука, в результаті чого істотно погіршується зір.
Також запущений синусит може спровокувати абсцес мозку (гнійне запалення тканин), що загрожує летальним результатом.
Крім цього, тривалий запальний процес навколоносових пазух може спровокувати розвиток пневмонії, бронхіту, гіпертонії, аритмії, стенокардії, хропіння та інших патологій.
Лікування синуситу
Для підтвердження діагнозу просто огляду лікаря недостатньо. Потрібно здати аналізи крові і слизу, які виявлять склад мікробів-збудників, зробити рентген, на якому буде видно всю картину захворювання. При підозрі на алергічну природу синуситу пацієнтові пропонують здати алергопробу. Після цього лікар призначає лікування та ряд процедур, що допоможуть позбавитись від проблеми.