Ви є тут

Стільки поту, це нормально?


Незручні липкі рукостискання, ноги, які ковзають навіть з самих липких килимків для йоги, розмазаний макіяж, вологі пахви, які просочують сорочки… Іноді цього буває забагато.
 
Так, потіти насправді хороша річ...зазвичай.
 
Подобається нам це чи ні, але потовиділення - справа необхідна і природна. Потовиділення допомагає організму підтримувати здорову внутрішню температуру, щоб ми могли функціонувати та виживати. Подумайте про потовиділення, як про персональну систему кондиціонування повітря; вона спрацьовує, коли Вам це потрібно найбільше – наприклад, у жаркі, вологі дні або коли Ви зайняті тренуванням. Є також, звичайно, стрес-піт, який з'являється під час співбесід на роботу, презентацій та інших ситуацій, в яких організм перебуває у «перегрітому» стані.
 
Так що піт - це нормально. Але так, іноді це може дратувати.
 
Але що робити, якщо Ви сильно потієте. Наприклад, в чотири або п'ять разів більше, ніж Ваші друзі, незалежно від стресу, фізичних вправ або погоди? Таке екстремальне, неконтрольоване потовиділення насправді є медичним станом, званим гіпергідрозом, або надмірним потовиділенням. Гіпергідроз може вбирати, капати, розмазувати, насичувати й руйнувати багато речей в житті людини - від одягу, взуття, макіяжу, волосся і технологічних інструментів до впевненості в собі.
 
Якщо Ви ніколи раніше не чули про гіпергідроз, Ви не самотні. Попри те, що це відносно поширений стан здоров'я (зачіпає приблизно 4,8% всього населення світу), він ще досить мало вивчений.
Важливо розуміти, що насправді існує два різних типи гіпергідрозу: первинний гіпергідроз і вторинний гіпергідроз.
 
Вторинний гіпергідроз – це крайня, небажана пітливість, викликана іншим медичним станом або ліками, які приймає людина. Деякі загальні причини вторинного гіпергідрозу включають серйозні медичні умови, як діабет 2 типу, серцева недостатність, ревматоїдний артрит а інколи і вагітність. Ліки, які можуть викликати вторинний гіпергідроз, включають в себе: деякі антидепресанти, бета-блокатори, деякі методи лікування шизофренії, лікування раку та багато іншого (міжнародне товариство гіпергідрозу перераховує принаймні 240 ліків, які можуть викликати надмірне потовиділення поряд із більш ніж 70 медичними умовами.)
 
Отже, якщо Ваш лікар виключив інші медичні проблеми, і Ви не приймаєте ніяких ліків, які можуть викликати надмірне потовиділення як побічний ефект, це дає привід запідозрити у Вас первинний гіпергідроз. Первинний гіпергідроз – це окреме захворювання. Його іноді називають ідіопатичним гіпергідрозом, тому що це надмірна пітливість без видимої причини. Він піддається лікуванню. Лікар може розповісти Вам про різні варіанти, такі як більш сильні антиперспіранти (і як застосовувати їх з максимальною користю), медичні пристрої, які використовують електрику для розв’язання проблеми потовиділення, ін'єкції, електромагнітне лікування, рецептурні серветки для шкіри, пероральні ліки та індивідуальні комбінації цих процедур. Більш сухе життя можливе, але це може потребувати деякого терпіння.
 
Просто пам'ятайте, якщо Ви постійно стикаєтеся з надмірним потовиділенням, у Вас є варіанти. Це лікується. А якщо Ваші напади поту в основному стаються під час високоінтенсивних тренувань чи стресових ситуацій, як би це не дратувало, це абсолютно нормально. Таким чином Ваш організм захищає себе.