Ви є тут

Шнобелівська премія

Шнобелівська премія (англ. Ig Nobel Prize, від гри слів: англ. Ignoble - «ганебний») - пародія на престижну міжнародну нагороду - Нобелівську премію. Десять Шнобелівських премій вручаються на початку жовтня, тобто в той час, коли називаються лауреати справжньої Нобелівської премії, - «за досягнення, які змушують спочатку засміятися, а потім - задуматися». Премією нагороджують за незвичайні та дотепні дослідження, щоб привернути увагу і підстьобнути інтерес людей до науки, медицини та технологій.

Найбільш приголомшливе в цьому те, що Шнобелівську премію вручають великі вчені, лауреати справжньої Нобелівської премії, а сама церемонія проходить у Гарварді.

Нагорода включає і грошовий приз: 10 мільярдів доларів. Але, Зімбабвійських. Валюта, до слова, припинила своє існування в 2009 році, досягнувши інфляції у 231 мільйон відсотків.

Ось декілька цікавих премій Шнобеля у області медицини.

Група дослідників з Франції та Англії отримали премію за використання передових технологій сканування мозку для вимірювання ступеню відрази до сиру. Стаття називається "Нейронні основи відрази до сиру: дослідження МРТ". Через томограф пропустили три сотні чоловіків та жінок.

Премію Шнобеля за турботу про здоров'я громадськості отримала Дж. Кларк, яка з'ясувала наступний факт: 70% жінок і 56% чоловіків упевнені, що якщо впала на підлогу їжа пролежала там менше ніж 5 секунд, їсти її безпечно.

Сільвано Галлус, Італія, отримав премію за збір доказів того, що піца може захистити від хвороб і смерті, якщо піца готується і вживається в Італії. Статті: "Чи захищає піца від раку?", 2003 рік, "Піца і ризик гострого інфаркту міокарда", 2004 рік, "Споживання піци і ризик розвитку раку молочної залози, яєчників і простати", 2006 рік.

Ф. Фесмайр з лікарні Університету Флориди отримав Шнобелівську премію за роботу, яка підтверджує, що від гикавки можна позбутися за допомогою «масажу прямої кишки».

Премію з медицини отримали вчені з Мічиганського Університету Марк Мітчелл і Девід Уортінгер. Вони надрукували в американському журналі по урології статтю "Перевірка функціональної моделі пієлокалієвої нирки для оцінки проходу ниркового каналу при їзді у роликових кабінах" з якої випливає, що виходу каменів з нирок допоможе регулярне катання на американських гірках. І найголовніше - їхати треба у самому останньому вагоні.

Крістоф Хелмхен, Карина Пальцер, Томас Мунте, Силці Андерс і Андреас Шпренгер з університету німецького міста Любек отримали премію за медичне відкриття. Якщо у Вас є свербіж на лівій стороні тіла, ви можете полегшити його, дивлячись у дзеркало і чухаючи праву частину вашого тіла (і навпаки).

Премійовані Стівен Стак і Джеймс Гундлах за дослідження впливу музики кантрі на частоту самогубств.

Премію з медицини також отримав доктор А. Ватле з Сторд (Норвегія) за ретельне збирання, класифікацію та науковий аналіз типів судин, в яких його пацієнти здавали зразки сечі.

Також, премію отримали Ф. Канда, Е. Яги, М. Фукуда, К. Накаджіма, Т. Ота та О. Наката з Науково-дослідного центру Шіседо в Йокогамі за піонерську роботу «Виявлення хімічних сполук, відповідальних за неприємний запах ніг» і особливо за висновок про те, що у людей, які думають, що їх ноги погано пахнуть, ноги дійсно погано пахнуть, а у людей, які так не думають, ноги не пахнуть.