Ви є тут

​Що робити при харчовому отруєнні?

Зазвичай першими ознаками харчового отруєння є біль в ділянці живота, нудота, блювота, які можуть проявлятись вже через годину після прийому неякісних продуктів. В залежності від виду продуктів харчування та особливостей організму неприємні відчуття можуть з’явитись пізніше. Також до вищезгаданих симптомів може додаватись головний біль, загальна слабкість, підвищення чи зниження температури тіла і ряд інших симптомів.
Бактерії є основною причиною майже всіх харчових отруєнь. Як вони потрапляють у продукти харчування? Причин є багато: неправильне перевезення та зберігання, невитриманий процес приготування, а також немиті руки перед їжею і ряд інших побутових факторів.
Як необхідно діяти при отруєнні? Існує багато народних методів, які дехто вважає ефективними. Проте найкращий і єдиний вірний шлях – це звернутись до лікаря. Саме кваліфікована медична допомога є найкращим виходом.
Лікарська терапія зазвичай спрямована на виведення токсинів з організму.
Також варто звертати увагу на той факт, що під час отруєння організм втрачає воду. Отже, щоб не допустити зневоднення потрібно багато пити. Для поповнення водного балансу підійде вода, зелений або чорний чай, трав’яні відвари тощо. Але варто пам’ятати, що не слід пити багато рідини одразу, бо це може спровокувати рвоту. Старайтесь пити рідину помірними кількостями.
Що стосується їжі, то старайтесь не перенавантажувати шлунок. Їсти варто тоді, коли з’явиться апетит, і поступово поповнювати раціон легкими продуктами.
У перші дні після отруєння організм потребує значної уваги до себе та турботи. Дотримуйтесь рекомендацій, які Вам дав лікар на період відновлення.
Завжди старайтесь їсти лише здорову та свіжу їжу і тоді Ваш шлунок буде почувати себе добре.