Ви є тут

​Профілактика захворювань нирок

Патологія нирок займає важливе місце серед хронічних неінфекційних захворювань через значну поширеність, яка стоїть на одному рівні з такими соціально значущими захворюваннями, як гіпертонічна хвороба і цукровий діабет. Ознаки ушкодження нирок виявляють, як мінімум, у кожного десятого жителя планети. При цьому цифри, які були отримані в індустріальних країнах з високим рівнем життя, аналогічні показниками в країнах, що розвиваються із середнім і низьким доходом населення. У всьому світі постійно збільшується кількість літніх людей.
Основні рекомендації щодо профілактики захворювань нирок:

  • Не ведіть сидячий спосіб життя, побільше рухайтеся. Помірне фізичне навантаження допоможе зменшити ризик захворювань не лише нирок, але й організму в цілому.
  • Слідкуйте за рівнем глюкози в крові. Дуже часто у людей, які страждають на цукровий діабет, з роками розвиваються захворювання нирок. Ми неодноразово розказували про потребу моніторингу основних біохімічних показників крові, що є суттєвим при лікуванні хронічних патологій та для контролю стану організму в певний момент.
  • Контролюйте артеріальний тиск, що також може призвести до захворювань  нирок. У разі схильності до гіпертонії вимірюйте АТ щодня за допомогою тонометра
  • Контролюйте масу тіла. Надмірна маса тіла стає загальною проблемою. Зайва вага, як відомо, є причиною багатьох захворювань, в тому числі і захворювань нирок.
  • Пийте достатню кількість води протягом дня, не менше 1,5 л води на добу. Варто пити саме звичайну воду, а не солодкі напої, каву і т.п.
  • Відмовтесь від шкідливих звичок. Алкоголь чинить руйнівний вплив не лише на печінку, але і на нирки, а нікотин, звужуючи судини,  зменшує кровотік в нирках.
  • Не приймайте ліки без потреби. Ми звикли приймати ліки при найменшому прояві симптомів, інколи не замислюючись, наскільки негативно вони впливають на нирки. В деяких випадках набагато корисніше, безпечніше і ефективніше приймати фітопрепарати.

Проводьте обстеження нирок 1 раз на півроку. Якщо у вас гіпертензія, цукровий діабет, надмірна вага, спадкова схильність до захворювань нирок, ви можете проходити обстеження частіше, щоб уникнути проблем.