Ви є тут

Профілактика обморожень

Зима вже зовсім скоро і варто поговорити про те, що загрожує нам у холодний період року. Не так рідко трапляються обмороження.
Обмороження – це ураження тканин шкіри під дією низьких температур та зазвичай виникає як результат тривалої дії мінусових температур за умови підвищеної вологості та вітру.
Медики виділяють чотири ступені обмороження і вважається, що третій-четвертий ступінь є небезпечним для життя та здоров’я людини.
Проявами обмороження є блідий або синюшний відтінок шкіри, зниження температурної, тактильної чутливості, відчуття болі при відігріванні, почервоніння та набряк м’яких тканин. Після 12-24 годин можлива поява пухирів із кров’янистим вмістом, а також загальний стан людини стає в’ялим, знижується артеріальний тиск та температура тіла.
Щоб не лікувати небажані наслідки, варто знати, як проводити профілактику обморожень.

Необхідно правильно одягатись перед виходом на вулицю: одяг має бути вільним та з натуральних матеріалів, адже тісний одяг та взуття обмежують кровопостачання, що призводить до швидкого обмороження. Обов’язковими елементами у зимовий період часу є шапка, шарф і рукавички.
Якщо плануєте тривалий час перебування надворі, то варто зігрівати себе теплими напоями.
Для захисту шкіри потрібно користуватись спеціальними косметичними засобами, наприклад, захисними та зігріваючими кремами.
Обмежте носіння металічних прикрас, що доторкаються до тіла, оскільки метал охолоджується значно швидше, ніж саме тіло, і можливе «прилипання» прикрас до шкіри.
Бережіть себе та насолоджуйтесь красивими зимовими днями!