Ви є тут

​Папілома: в жодному разі не можна ігнорувати!

Багато хто помилково вважає папіломи опуклими родимками, які не можна турбувати. Але лікарі характеризують дані новоутворення на шкірі, як такі, які, незважаючи на їх доброякісний характер, необхідно вчасно видаляти.
Папілома - вірусне захворювання, що передається від людини до людини під час пологів, статевого акту або через контакт з травмованими шкірними покривами. Більшість носіїв навіть і не підозрює про наявність у їх організмі даного вірусу до тих пір, поки не виявлять у себе перші висипання.
Виглядати вони можуть по-різному: від крихітного «сосочка» на «ніжці» до родимкоподібної бородавки. Папіломи розміщуються як поодинці, так і утворюючи цілі колонії. Їх улюбленими місцями є статеві органи, пахвові западини, повіки, тильна сторона рук.
Статистика свідчить: на сьогоднішній день носіями папілома вірусу є 40% жителів нашої планети. Ризик зараження особливо високий у періоди зниження імунітету. При цьому захворювання не є таким безневинним, як може здатися на перший погляд: якщо папілому випадково травмувати, вона може переродитися в злоякісну пухлину. Звідси висновок: ігнорувати її не можна!
Головним профілактичним заходом від появи папілом є зміцнення імунітету. Як же підтримати себе і зміцнити імунітет? По-перше, зверніть увагу на своє харчування. Урізноманітніть меню свіжими овочами та фруктами. Плюс - підкріпіть організм вітамінами.
У стародавні часи всі опуклі висипання на шкірі називали бородавками і виводили за допомогою соку кульбаби, чистотілу, касторової олії і нашатирного спирту. Сучасні дерматологи б'ють тривогу: число пацієнтів, які надходять з ускладненнями після лікування народними засобами, рік від року неухильно зростає! Самостійні спроби видалення новоутворень, наприклад, чистотілом, що продається в будь-якій аптеці, нерідко закінчуються отриманням найсильніших хімічних опіків і згодом формуванням на їх місці рубців.
Вибір типу видалення папіломи залежить від її характеру - вже хоча б тому категорично не рекомендується займатися самолікуванням! Як консервативний варіант пропонується припікання хімічними речовинами (гідроксидом натрію, саліциловою кислотою та іншими) у медичних установах. Цей метод вважається безпечним, але підходить не для всіх випадків.
Хірургічні методи, незважаючи на свою назву, насправді теж практично безболісні. З їх допомогою поодинокі утворення видаляються за одну процедуру, множинні - за кілька.
Кріодеструкція (розщеплення холодом) проводиться рідким азотом. В результаті новоутворення відмирає і відпадає, як і при хімічному випалюванні.
При електрокоагуляції папіломи руйнуються під впливом електричного струму високої частоти. Якщо вони великих розмірів, то процедура проводиться під місцевою анестезією.
І зрештою, найбільшою популярністю користується лазерна хірургія. Її неодмінною перевагою вважається висока результативність та зручність.
Будьте уважними до свого організму та при появі певних утворень, одразу звертайтесь до лікаря.