Ви є тут

​Можливо, організму не вистачає кальцію?

Остеохондроз, артроз, артрит, остеопороз...  Всі ці захворювання не проявляються миттєво. Їм потрібен час для того, щоб розвинутись та уразити організм. Ви відчуваєте, як ниють суглоби, складно повернути шию, розігнутися, але чекаєте, коли біль пройде. В жодному разі не варто так робити. Організм таким чином підказує, що пора звернути увагу на своє здоров'я.
З роками наше тіло не стає молодшим, це ж стосується і опорно-рухового апарату. Якщо до 35-ти років наші кістки, хрящі, суглоби міцні і пружні, то після - стоншуються і стають уразливими. Більш того, уповільнені захворювання можуть погіршити колишні травми і «відкрити двері» для ряду інших проблем: ревматизму, грижі дисків, викривлення хребта, радикуліту... Тому важливо шляхом профілактичних заходів попередити розвиток хвороб.
Однією з головних причин порушення щільності кісткової і хрящової тканини фахівці називають брак в організмі мінералів і вітамінів. Особливо це стосується кальцію і магнію.
Після 35-ти років основний мінеральний компонент побудови кісткової тканини - кальцій - починає інтенсивно вимиватися з організму. Настає, так званий, дефіцит кальцію, нестача якого може коливатися від 2% до 10% індивідуально для кожної людини. Брак магнію також призводить до дисбалансу кальцію, який починає швидше вимиватися нирками, і нестачі вітаміну D, який грає ключову роль в оновленні кісткової тканини. У групі ризику й ті, хто веде малорухливий спосіб життя, курить, зловживає спиртним, чия вага значно вище норми.
 

Що ж робити?

Спробуйте поповнити запаси мікроелементів препаратами, які порекомендує ваш лікар. Містять кальцію такі лікарські трави як подорожник, деревій, рехманія. Всі вони містять солі кальцію, необхідні для нормальної роботи організму.
При проблемах опорно-рухового, звичайно ж, варто звернути увагу на раціон харчування і переглянути його в сторону правильного. На столі обов'язково повинні бути присутніми молочні продукти, сир, капуста, броколі, мигдаль, риба, сочевиця і т.д. Алкоголь і навіть кава негативно відбиваються на кількості кальцію в організмі.
Головне - не відкладати проблему, якщо вона вже назріла. Починайте профілактику задовго до появи больових симптомів. Організм обов'язково відреагує на вашу турботу і віддасть сторицею/
Будьте здорові!