Ви є тут

Гомоцистеїн - маркер смертності від серцево-судинних захворювань і старіння мозку.

Гомоцистеїн - це амінокислота, що синтезується в організмі з метіоніну, який ми отримуємо з продуктів харчування. За допомогою поживних речовин амінокислота знову перетворюється в метіонін. Задля збереження правильного балансу в організмі людини ці процеси не мають порушуватися. При нестачі вітамінів B12, B6, B9 (фолієвої кислоти) рівень гомоцистеїну підвищується. Це сприяє запаленню і є токсичним для нейронів мозку. Крім того, гомоцистеїн сприяє відкладенню неправильних білків. Тому підвищений рівень гомоцистеїну пов'язаний з багатьма захворюваннями: атеросклероз, ішемічна хвороба серця, інсульт, хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, ревматоїдний артрит, псоріаз, системний червоний вовчак, розсіяний склероз та ін.

Аналіз крові на гомоцистеїн.

Приблизно 80-90% гомоцистеїну в крові пов'язано з білком. Близько 70% гомоцистеїну в нирках перетворюється в метіонін. Менше 1% гомоцистеїну присутній у вільній формі в крові.
Вимірювання загального гомоцистеїну в крові є технологічно складним, тому що кров'яні клітини випускають гомоцистеїн навіть після того, як кров була взята і знаходиться в пробірці. З цієї причини, дуже важливо для лабораторії відділити клітини крові з взятого зразка за допомогою центрифугування не пізніше 30 хвилин після забору крові. Після цього клітини крові стабілізуються на 4 дні при кімнатній температурі.
Підвищений рівень гомоцистеїну вимагає пильної уваги і кроків по його зменшенню за допомогою дієти, способу життя, прийому різних препаратів, відновленню функцій нирок. Тому лікування має призначати лише лікар.

Стежте за своїм здоров’ям, і воно зробить Ваше життя щасливим! Будьте здорові!