Ви є тут

​Галас навколо гіалуронової кислот

Останнім часом гіалуронова кислота (ГК) потрапляє на полиці магазинів у різних продуктах, від сироваток і зволожувальних засобів до масок, нічних кремів і засобів для губ. Так що ж таке ГК? Які переваги вона дає? І які найбільш ефективні засоби використання цього інгредієнта?

Що таке гіалуронова кислота?

Найважливіша і цінна якість ГК - це здатність зв'язувати та утримувати воду. Відомо, що одна молекула гіалуронової кислоти пов'язує 500 молекул води. Також вона володіє так званим "ефектом памперсу" - здатністю не віддавати вологу зі шкіри. Будучи важливим компонентом позаклітинного матриксу, ГК забезпечує життєдіяльність клітин, заповнюючи простір між ними. Ця речовина природним чином міститься в багатьох областях людського тіла, включаючи шкіру, очі та синовіальну рідину суглобів.
З віком виробництво ключових речовин в шкірі, включаючи гіалуронову кислоту (поряд з колагеном і еластином), зменшується. В результаті наша шкіра втрачає об’єм, вологість і пружність.

Лосьйони, креми та ін'єкції ГК.

Багато виробників засобів по догляду за шкірою, що містять ГК, стверджують, що підвищують зволоження шкіри. Але чи так це насправді? Відповідь вимагає більш пильного погляду на тип ГК в продукті. ГК поставляється в різних молекулярних розмірах. Більші молекули ГК, попри те, що вони пов'язують воду і забезпечують зволоження, не можуть проникнути в шкіру. При зовнішньому нанесенні ці молекули поміщаються поверх шкіри, забезпечуючи вологу тільки на самій поверхні. Більш дрібні молекули ГК, які пов'язують менше води, ніж більші молекули ГК, можуть проникати глибше в шкіру (хоча тільки в епідерміс, самий верхній шар шкіри). Щоб максимально зволожити поверхню, шукайте продукт, що містить молекули ГК різних розмірів.
ГК також використовується в дермальних наповнювачах, багато з яких є у формі ін'єкційного гелю. Такі наповнювачі додають об'єм, фізично заповнюючи область, в яку вони поміщені. Наповнювачі ГК можуть бути використані для розв’язання різних косметичних проблем, включаючи підтяжку щок, пом'якшення глибоких складок і складок навколо рота і підборіддя, поліпшення зовнішнього вигляду запалих, темних кіл під очима, зволоження і зміцнення губ, а також омолодження рук і мочок вух.

ГК - надія чи обман?

По-перше, давайте встановимо, що зовнішнє нанесення ГК ніколи не буде настільки ж ефективним, як ін'єкційний наповнювач ГК.
ГК у складі кремів та сироваток має багато позитивних властивостей: вона зазвичай добре переноситься; часто не викликає алергічних реакцій та не дратує чутливу шкіру; безпечна для використання на шкірі під час вагітності та під час грудного вигодовування. Такий засіб може бути чудовим вибором для людей з сухою шкірою або для тих, хто жадає більш вологої, зволоженої шкіри в прохолодні місяці року. Але майте на увазі, що таке застосування ГК забезпечить зволоження лише на поверхневому рівні, а не глибоко всередині шкіри.