Ви є тут

​Дисбактеріоз кишечника

Дисбактеріоз - це стан дисбалансу всередині тіла або ж ззовні нього. Усунення цього дисбалансу поверне флору кишечника в норму. Дисбактеріоз буває різних ступенів тяжкості: латентний, середній, важкий. А також наступних видів: асоційований, ешерихіозний, грибковий, стафілококовий, протейний.
Важливо знати, як лікувати дисбактеріоз кишечника за допомогою функціональної дієти. Адже для правильного розвитку необхідної флори потрібен пектин і клітковина, тому у вашому раціоні повинні бути присутніми зернові культури, овочеві і фруктові плоди, водорості. Також, Ваш організм повинен отримувати амінокислоти, такі як глутамін і аргінін, що містяться в соєвому молоці.
Лікування дисбактеріозу за допомогою пребіотиків, потрібно для того, щоб в організм разом з їжею, потрапляли речовини, які не засвоюються, але які призначені для харчування необхідної флори. До таких речовин (пребіотиків) відносяться ізомери фруктози, галактоза і олігосахариди. Дуже багато пребіотиків міститься в зернових і молочних продуктах, особливо в цикорії, кукурудзі, часнику, пшениці і цибулі.
Пробіотики - препарати, які містять в собі живі бактерії. Пробіотики діляться на кілька видів: синбіотики, антагоністи, полікомпонентні синбіотики, монокомпонентні комбіновані. Хоча при важкій формі дисбактеріозу пробіотики не здатні належним чином відновити флору.
Кишкові антисептики не абсорбуються в кишечнику, вони зменшують ріст бактеріальної флори, не впливаючи на основну. Призначають такі препарати тільки при певному виді дисбактеріозу.
Бактеріофаги - віруси, що пригнічують інші види бактерій.
Також хорошим лікуванням стануть вітаміни, які флора вбирає в себе, а саме вітамін А, вітамін Е і вітамін Д. Оскільки дисбактеріоз призводить до гіповітамінозу, тому препарати, які містять вітаміни А, Е і Д допоможуть підтримати стан флори.
Імуномодулятори та біостимулятори допоможуть відновити флору кишечника, знизять ризик застуд, інтенсифікують процес відновлення.
Суперечки медиків, на рахунок того, лікувати чи не лікувати дисбактеріоз привели до одного висновку - лікувати. І за допомогою сучасних препаратів та правильного харчування можна зберегти флору кишечника в повному порядку. Проте, самостійне лікування краще не починати, а обов’язково проконсультуватися з лікарем для того, щоб він призначив правильне лікування.