Ви є тут

Чи шкідливо приймати гарячий душ?

З точки зору науки, найбезпечніша температура для купання 37-38 °C. Рекомендована максимальна температура гарячої води - 48 °C, але не більше п'яти хвилин. Сильно нагріта вода до 60 °C викликає опік за п'ять секунд.
За санітарними нормами, максимальна температура гарячої води з крана 60-75 °C. Це потрібно, щоб позбутися шкідливих бактерій. Завдяки нагріванню комунальні служби можуть хлорувати гарячу воду не так сильно, як холодну — вона все одно буде безпечною.
Але для кожної людини гаряча вода відчувається по-різному, оскільки чутливість до високої температури залежить від віку, статі та індивідуальних особливостей.

Чим корисний гарячий душ?
Ось кілька корисних моментів від приймання гарячого душу:

  • Зменшує біль. Гарячий душ допомагає при ревматоїдному артриті та хронічних м'язових болях. А оскільки гаряча вода допомагає розслабити м'язи шиї, гарячий душ допомагає при головних болях від напруги.
  • Допомагає при застуді. Якщо подихати теплою водяною парою, буде легше висякатися, а ще гаряча пара може полегшити кашель.
  • Знижує стрес. Рекомендують приймати гарячий душ для розслаблення м'язів — це допоможе швидше зняти нервову напругу.
  • Допомагає заснути. Після гарячого душу м'язи розслабляються і стає простіше заснути. Наприклад, в одному дослідженні з'ясували, що десятихвилинний гарячий душ допомагає молодим футболістам краще висипатися.

Яка шкода від гарячого душу?
Є і мінуси від приймання гарячого душу:

  • Подразнює шкіру. Гаряча вода змиває не тільки бруд, але і секрет сальних залоз, який зволожує шкіру і захищає її від мікробів. «Знежирена» гарячою водою шкіра стає сухою, тому гарячий душ не рекомендують приймати при екземі та дерматитах. Людям із сухою від природи шкірою краще митися під теплою водою не вище 35 °C.
  • Впливає на серце. Під гарячим душем організм включає систему охолодження: змушує кров приливати до поверхні шкіри, щоб розсіяти надлишок тепла. Завдання по швидкому перенесенню крові до шкіри лягає на серце: доводиться збільшити кількість скорочень і об'єм крові, який серце викидає за хвилину. Людині з високим тиском гарячим душем краще не зловживати.
  • Ще гарячий душ не рекомендується людям з низьким тиском. Гаряча вода розширює судини, через що тиск падає ще сильніше, тому людина може втратити свідомість.

Як правильно приймати гарячий душ.
Ось кілька правил як митися під гарячим душем:

  • Не довше 20 хвилин. Якщо затягнути, є ризик перегрітися і «пересушити» шкіру. Для здорових людей інших обмежень немає.
  • Без твердого мила. Тверде мило містить луг і сильно сушить шкіру. Тому для приймання душу краще використовувати м'які зволожувальні гелі.
  • Зволожувати шкіру після. Підійдуть будь-які креми або сироватки що зволожують. Якщо після душу шкіра не свербить, не лущиться і не здається пересушеною — засіб для догляду за шкірою Вам не потрібен. Якщо виникають неприємні відчуття і зайва сухість — необхідно використовувати будь-який крем на жировій основі.

Кому гарячий душ протипоказаний?
Людям з діабетом 2-го типу замість гарячого душу краще вибирати теплий. Гарячий душ протипоказаний відразу після ін'єкції інсуліну, тому що гаряча вода стимулює кровообіг, і інсулін засвоюється швидше, ніж потрібно. Якщо при діабеті 2-го типу виникають ускладнення - пошкодження судин і нервів - то потові залози перестають ефективно працювати, а тіло охолоджуватися. Це може привести до теплового удару. Краще не ризикувати та не митися під водою тепліше за 35 °C.
Також з обережністю треба приймати гарячий душ вагітним - температура 48 °C і не більше 10 хвилин. Якщо душ посилює свербіж, пов'язаний з гормональними перебудовами, то краще митися під теплою водою.
Стежте за своїм здоров’ям, і воно зробить Ваше життя щасливим! Будьте здорові!