Ви є тут

​Бережемо зір!

Близько 80% інформації про оточуючий світ, яку щоденно обробляє наш мозок, сприймається зоровою системою. Ми можемо сприймати близько десяти мільйонів відтінків кольорів, проте більшість людей уміють розрізняти не більше двісті. Зорова система є унікальною і додає безліч барв у наше життя. Саме тому про важливість збереження зору варто говорити якомога частіше.
Зберегти зір можна слідуючи всього декільком основним правилам:
1. Створіть комфортні умови для очей.
В еру інформаційних технологій більшість людей щоденно користується комп’ютером. Під час такої роботи очі напружуються та втомлюються.
Потурбуйтесь про комфортне освітлення, правильні настройки монітора вашого ПК чи лептопа, а також не забувайте про осанку.
Технічні перерви є обов’язковими! Кожної години відволікайтесь від монітора на 10 хвилин та постарайтесь розслабитись: подивіться а далечінь, оцініть яке сьогодні небо.
2. Гімнастика для очей
Комплексів вправ для очей на даний момент є дуже велика кількість. Запитайте у свого офтальмолога, який комплекс буде оптимальнішим для вас та виділіть в день близько 15 хвилин, щоб потурбуватись про своє здоров’я.
Якщо ви носите окуляри чи лінзи, то на час виконання вправ варто знімати їх.
Банальне закривання очей долонями (можна почути назву «пальмінг») допоможе відпочити очам від світла.
3. Збалансоване харчування та достатня кількість вітамінів у раціоні
Не одноразово ми чули, що чорниця корисна для зору, і не дарма. Є ряд харчових продуктів, що допоможуть підтримувати зорову систему здоровою.
І головне: якщо у вас проблеми з зором, в жодному разі не варто відкладати похід до лікаря.

Піклуйтесь про себе та насолоджуйтесь всіма барвами життя!