Ви є тут

НОВИНКА ! Коронавірус, нуклеокапсидний та спайковий (шиповий) білки, а/т IgG та IgM, якісно

Ажіотаж з Коронавірусом уже дещо притих, але небезпека захворювання залишається. Тому ми у лабораторії розширюємо перелік аналізів по захворюванню Covid-19.

Наприклад, зараз наша лабораторія запустила новий аналіз - "Коронавірус COVID-19 (SARS-CoV-2), нуклеокапсидний та спайковий (шиповий) білки, а/т IgG та IgM, якісно"

Що це таке і з чим його їсти?

Вірус SARS-CoV-2, який є причиною захворювання на COVID-19, має два основних імуногенних білка: N та S. Білок N – нуклеокапсидний (оболонка віруса).  Білок S (spike) –  формує «шипи» на поверхні вірусних часток. 

При проникненні в організм людини «шиповий» білок вірусу (S) SARS-CoV-2 зв’язується з ангіотензин – перетворювальним ферментом 2 на поверхні клітин легень, серця, нирок, кишківника. Взаємодія з цим ферментом допомагає вірусу проникнути в клітину і почати там всі свої процеси життєдіяльності. 

В численних дослідженнях показано, що більше 80% віруснейтралізуючих антитіл спрямовані на S–білок Коронавірусу.

Таким чином, рівень антитіл IgG до S-RBD вірусу SARS-CoV-2 у сироватці крові людини показує силу її імунної відповіді після вакцинації, або одужання від інфекції COVID-19. Також рівень нейтралізуючих антитіл IgG до S-RBD вірусу SARS-CoV-2 характеризує груповий імунітет на популяційному рівні.

Дане тестування рекомендовано проходити таким групам людей:
  • тим хто одужав після захворювання на COVID-19;
  • тим хто пройшов повний курс вакцинації будь-яким типом вакцини (через 2-3 тижні після введення останньої дози);
  • тим хто планує проходити курс вакцинації/ревакцинації від інфекції COVID-19.